Céline Dion – Encore un soir (singiel) (2016)

Céline Dion | Encore un soir | 24 V 2016 | ★★★★

Z radością informuję, że projekty, o których dyskutowaliśmy z René : mój powrót na scenę i nagranie nowego francuskojęzycznego albumu, właśnie się dokonują – tym oświadczeniem Céline Dion niedawno potwierdziła, że nadszedł czas, żeby powrócić z nową muzyką. 14 stycznia 2016 roku na raka zmarł mąż i wieloletni menadżer gwiazdy René Angélil. Dwa dni później, także na raka zmarł Daniel Dion – brat Céline. Nowy francuskojęzyczny singiel Encore un soir w całości dedykowany jest zmarłemu mężowi. Żyjąc zbyt szybko, czasem zapominamy, jak ulotna jest każda dana nam chwila – takie przesłanie w skrócie niesie ze sobą nowy utwór piosenkarki.

Piosenka jest dla mnie kolejnym dowodem, że na żadne wydawnictwa Céline Dion nie warto czekać tak, jak na jej nagrania francuskojęzyczne. Encore un soir skomponował Jean-Jacques Goldman, odpowiedzialny m.in. za kultowe płyty D’eux czy S’il suffisait d’aimer. Ładunek emocjonalny jaki niesie ze sobą ten duet jest niezwykły. Nowy utwór ma ogromne znaczenie zarówno dla Céline jaki i dla Goldmana. 32 lata temu ukazał się singiel Goldmana Encore un matin (tłum. Kolejny ranek).

Encore un soir (tłum. Kolejna noc) to także odniesienie do jego własnego życia. Kilka dni przed wydaniem utworu artysta ogłosił swoje odejście z projektu Les enfoirés*, w którym był dyrektorem artystycznym przez 30 lat. Nowy etap w życiu dotyka więc nie tylko Dion, ale także jej wieloletniego współpracownika. René Angélil od 12 lat zabiegał o to, by Goldman ponownie nawiązał współpracę z Céline. Dzisiaj owoc tej pracy ujrzał oficjalnie światło dzienne. Nie będzie to na pewno radiowy szlagier pokroju wydanego 4 lata temu Parler à mon père. Goldman i Dion stworzyli magiczny, wyjątkowo ujmujący swą prostotą i przesłaniem numer. I choćby z tego powodu powinien to być numer 1 – bo dzisiaj mało kto wygrywa szczerością.

* Les enfoirés – projekt skupiający francuskojęzycznych artystów (aktorów i piosenkarzy), którzy biorą udział w koncercie charytatywnym, z którego dochód przekazywany jest organizacji les Restos du Coeur. Zajmuje się ona głównie przygotowywaniem darmowych posiłków dla osób potrzebujących.

4 uwagi do wpisu “Céline Dion – Encore un soir (singiel) (2016)

  1. Uwielbiam wszystkie piosenki Celine Dion – to wspaniały głos wręcz zniewalający, cudowna kobieta
    lubie słuchać jej piosenek kiedy chcę uruchomic jakieś wspaniałe wspomnienia z życia 0 bo mąż
    moj cudowny człowiek tez nie żyje a przepadał za jej piosenkami – wtedy czuję że jesteśmy razem
    i słuchamy naszej królowej. Pozdrawiam serdecznie Was i Królowę Piosenek Panią Celine!

    Polubienie

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s