P!nk – What About Us (2017)

P!nk | What About Us | 10 VIII 2017 | ★★★★★

P!nk zapowiedziała nową muzykę. Siódmy w jej dorobku, studyjny krążek, Beautiful Trauma będzie miał swoją premierę 13 października. Od ostatniej, wydanej w 2012 roku płyty The Truth About Love minął szmat czasu, zwłaszcza jeżeli weźmiemy pod uwagę dynamikę zmian w dzisiejszym świecie. P!nk zawsze była artystką, która bardzo szczerze wyrażała swoje zdanie na różne tematy. W jej dorobku aż roi się od osobistych, życiowych, społecznych i politycznych manifestów. Mimo tego wszystkiego nigdy nie straciła luzu, za który wszyscy ją tak lubią. Pięć lat po The Truth About Love P!nk budzi się w nowej rzeczywistości, przeciera oczy ze zdumienia i pyta: What About Us?

Po pierwszym przesłuchaniu What About Us sprawia wrażenie zwykłej, nie wyróżniającej się, kolejnej generycznej piosenki. Nic w przypadku P!nk nie było jednak nigdy zbyt oczywiste – tak jest i tym razem. W What About Us słychać, że P!nk trochę odeszła od swojego charakterystycznego pop-rockowego brzmienia i powędrowała muzycznie w kierunku klubu. Balladowy, fortepianowy początek stopniowo rozkręca się w emocjonalny klubowy hymn wzbogacony dźwiękami wojujących w tle bębnów, plumkających syntezatorów i nostalgicznie wybrzmiewającej gitary akustycznej. Wszystkie instrumenty idealnie zgrywają się z malującym emocje wokalem P!nk. Po odpaleniu singla drugi raz chce się go słuchać tylko i wyłącznie bez końca.

Utwór jest wyrazem niedowierzania artystki w zmiany jakie nastąpiły w jej rodzimym kraju, a które mają bezpośrednie przełożenie na to co dzieje się na całym świecie. P!nk ma świadomość, że ludzkie wybory wiążą się z poczuciem głębokiej niesprawiedliwości i nie dostrzegania przez władzę prawdziwych problemów z którymi na co dzień boryka się ogromna część amerykańskiego społeczeństwa. Ignorancja władzy zrodziła konieczność zmian. Nowy kierunek okazał się jednak dla wielu ogromnym rozczarowaniem. Zadając pytanie „Co z nami?” artystka skłania do zastanowienia się nad tym, co tak naprawdę w życiu jest ważne. W momencie, w którym świat stanął na krawędzi wojny nuklearnej jest to pytanie, którego nie można zignorować i na które powinny odpowiedzieć sobie przede wszystkim osoby obdarzone zaufaniem większości społeczeństwa. Dzięki odwołaniu do ludzkiej wrażliwości i uczuć P!nk ponownie zarezerwowała sobie szczytowe partie list przebojów na długie tygodnie.

4 uwagi do wpisu “P!nk – What About Us (2017)

  1. Odkryłam piosenkę wczoraj i przyznaję że po początkowym zdziwieniu doszłam do polubienia tego utworu. :) Takich apeli artystów jest na świecie całe mnóstwo. Pozostaje mieć nadzieję, że konkretnie ten zostanie usłyszany…
    Do moim ulubionych należy „Where is the love?” BEP.

    Polubienie

Dodaj komentarz

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s